Websphere i AIX - co to takiego?

IBM, czyli International Business Machines Corporation, to jeden z najstarszych koncernów informatycznych, oferujący różnorodne rozwiązania informatyczne. Jednymi z produktów marki są infrastruktura softwarowa Websphere oraz system operacyjny AIX. Czym są te narzędzia i do czego służą?


Websphere


Websphere to grupa narzędzi informatycznych stanowiąca zintegrowaną infrastrukturę software’ową dla aplikacji sieciowych oraz produkty zapewniające wysoce skalowalne oprogramowanie e-biznesu oraz elastyczne platformy do tworzenia aplikacji e-biznesowych. Websphere pozwala na tworzenie stron internetowych i zarządzanie ich zawartością, opracowywanie prezentacji oraz wdrażanie i integrowanie zaawansowanych rozwiązań e-biznesowych.

AIX


AIX, czyli Advanced Interactive Executive, to system operacyjny stosowany powszechnie w obszarach komercyjnych i technicznych. Ma również zastosowanie jako platforma dla systemów baz danych (takich jak np. DB2, Informix i Oracle) czy też serwerów aplikacji (np. Websphere czy SAP ABAP). Poziom bezpieczeństwa systemu jest na tyle wysoki, iż może być on wykorzystywany do realizacji o charakterze bankowym, przemysłowym i administracyjnym, a dzięki wprowadzeniu programu kryptograficznego, system doskonale radzi sobie również z ochroną komunikacji między komputerami. AIX jest dedykowany głównie klientom o wysokich wymaganiach w kwestii wydajności i niezawodności.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza