IBM - dlaczego warto wybrać się na kurs?


IBM to jedno z najstarszych przedsiębiorstw informatycznych. Są również światowym liderem w kreowaniu, rozwijaniu, a także produkcji rozwiązań informatycznych na miarę XXI wieku. To oni wdrażają na rynek i nie tylko nowoczesne oprogramowanie komputerowe, systemy komputerowe i sieciowe, a także zajmują się wytwarzaniem różnych rozwiązań z zakresu mikroelektroniki.

Nowoczesne technologie w zasięgu ręki

IBM jest przedsiębiorstwem międzynarodowym, które na całym świecie zatrudnia około 400 000 osób. Założona została jeszcze przed I Wojną Światową w 1911 roku. A jej siedziba zlokalizowana jest w stanie Nowy York.


Zakres działania IBM jest niezwykle szeroki. Począwszy od komputerów klasy mainframe, a skończywszy na rozwiązaniach nanotechnologicznych. Coraz częściej firma zajmuje się również usługami stricte konsultingowymi, a nie tylko tymi związanymi ściśle z informatyką.

Historia firmy

Ponad 100-letnia historia największego przedsiębiorstwa komputerowego świata, miała swój początek w związku z wynalezieniem pierwszego komputera. Już na samym początku swojego istnienia wchłonęło ono aż 3 firmy, a potem ulegało kolejnym przekształceniom — zarówno ze względu na zmianę prezesów, jak i samej nazwy firmy. Początkowo firma nie była znana jako IBM, a Computer Tabulating Recording Company, które potem ewoluowało w łatwiejsze to zapamiętania CTR.

Pierwsze lata działalności IBM nie koncentrowały się na rynku informatycznym, a obejmowały projektowanie i produkcję najróżniejszych urządzeń codziennego oraz przemysłowego użytku. Nie musiało minąć dużo czasu, aby właściciele firmy zorientowali się, że to właśnie branży komputerowej powinni poświęcić najwięcej uwagi.

Komputer IBM

Kilka lat po niezwykłej premierze pierwszego komputera osobistego marki Apple do rąk klientów detalicznych mógł trafić PC-et spod znaku IBM. W roku 1981 zadebiutował komputer z 16 kB pamięci RAM i stacją dyskietek o pojemności 180 kB. Jego zawrotna cena sprawiała, że na komputer osobisty mogli pozwolić sobie tylko fani elektroniki lub osoby zamożne. Wynosiła ona tyle, co cena superkomputera w dzisiejszych czasach (około 10 000 złotych).
Mimo iż IBM nie było pierwsze w dostarczeniu klientom nowoczesnego urządzenia elektronicznego, to jednak właśnie ich rozwiązania stały się standardem przemysłowym dla korporacji takich jak Intel i Microsoft.


Szkolenia IBM

Długa historia firmy oraz popularność jej rozwiązań sprawia, że każdy informatyk gdziekolwiek nie spojrzy, tam praktycznie zawsze natrafi na produkt marki IBM. Aby skutecznie radzić sobie w skonstruowanym przez firmę środowisku, warto zapoznać się z nim nie tylko na drodze własnego doświadczenia, ale również specjalistycznych kursów.

Autoryzowane kursy IBM dają możliwość uzyskania wiedzy poprzez kontakt z wybitnymi fachowcami i wieloletnimi praktykami, którzy bez przeszkód odpowiedzą na wszystkie pytania uczestników. W ramach organizowanych szkoleń uczestnicy będą mogli zaczerpnąć wiedzy na temat technologii IBM DB2, InfoSphere, System Z, Informix, AIX, WebSphere, Cognos, SPSS, Linux, Power Systems i wielu innych.

Więcej na http://dataconsulting.pl/

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza